Medarbetare


Charlotta Bergius

Senior konsult, arbetsplatsstrateg & projektledare

+46 721 46 67 93

charlotta.bergius@goto.work

Christina Ljosåk

Affärsansvarig & projektledare

+46 761 80 60 42

christina.ljosak@goto.work

Fredrik Nilsson

Senior konsult & förändringsledare

+46 70 589 7214

fredrik.nilsson@goto.work

Karin Backlund

Marknadsassistent

+46 76 180 6041

karin.backlund@goto.work

Karin Ståhl

VD & senior arbetsplatsstrateg

+46 706 21 31 50

karin.stahl@goto.work

Ida Weidman

Kommunikatör

+46 761 80 60 40

ida.weidman@goto.work

Maria Undin

Senior konsult & förändringsledare

+46 72 455 09 01

maria.undin@goto.work

Stefan Jernspets

Senior konsult & projektledare

 

stefan.jernspets@goto.work

Thera Hallinder

Senior konsult & arbetsplatsstrateg

 

thera.hallinder@goto.work

Uppdragspartners


Lena Eurén

Projektledare

+46 72 500 50 88

lena.eurén@goto.work

Kort om oss


Vi designar ett hållbart arbetsliv!

Tillsammans med våra kunder skapar vi arbetssätt och arbetsmiljöer som möter affärens och medarbetarnas behov.

Våra kunder är företag, kommuner, myndigheter och organisationer.

Vi genomför uppdrag inom:

• Arbetsplatsstrategi • Förändringsledning • Projektledning

Vi som arbetar här har mångårig erfarenhet och vet vad som krävs för att gå från nuläge till nyläge.

GoToWork® är Leesman® certifierade Advanced Practitioner
SE VÅRA TJÄNSTER & PRODUKTER
Foto: Hannes Söderholm. Inredningsarkitekt Reflex Arkitekter. 
Foto: Ida Weidman/GoToWork.

Vår historia 


2021

2020

Vi är klimatpositiva! Vi har klimatkompenserat för vår klimatpåverkan: 6 698 kilo koldioxid. Vi har bidragit till en vindpark på Aurba och är klimatpositiva.  Nu ställer vi in siktet på att bli bäst i branschen på hållbarhet.

Läs mer i vår Årsredovisning för 2020

2019

Omsättning på 16 miljoner och uppdrag på flera orter i Norden! Numera är vi Nordens mest avancerade och certifierade användare av Leesman Index. Vi gör en omfattande digitaliseringsresa.

Läs mer i vår Årsredovisning för 2019

2018

Vårt referensprojekt Coca-Cola European Partners huvudkontor ”The Happiness Factory” i Jordbro utanför Stockholm blir utsett till Världens bästa kontor! Det brittiska undersökningsföretaget Leesman har utvecklat ett index (LMI) för hur bra arbetsplatser presterar åt sina medarbetare. The Happiness Factory slår nytt globalt rekord med högst LMI i världen!

Ta reda på mer i vår Årsredovisning för 2018

2017

Projektledning står för 60% av årets omsättning. Arbetsplatsstrategi (förstudier, medarbetarenkäter, lokalprogram med mera) står för 20% och förändringsledning står för 20% av årets omsättning.

Läs vår Årsredovisning för 2017

2013

GoToWork grundas av vår vd Karin Ståhl.

Har du några frågor eller funderingar?


Kontakta oss så svarar vi dig inom kort.